Studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego znalazły się jako jedyne z Polski w rankingu „Financial Times” najlepszych tego typu studiów na świecie. W tegorocznym rankingu studia te uplasowały się na 21. miejscu.
Jak informuje rzecznik prasowa ALK Ewa Barlik, Koźmiński trafił do bieżącego zestawienia jako jedyna uczelnia polska i środkowoeuropejska, zaś zagraniczne uczelnie partnerskie Koźmińskiego znalazły się na pozycjach: drugiej (ESCP Business School) i trzeciej (SKEMA Business School). Pierwsze miejsce w rankingu utrzymała HEC Paris.
Kolejne miejsca zajmują szkoły z Francji, Szwajcarii i Włoch, Hiszpanii, Anglii, Portugalii, Chin i Niemiec. Cały ranking dostępny jest tutaj: https://rankings.ft.com/rankings/2864
„Studia z finansów mają dość elitarny charakter. Od samego początku studenci mają do dyspozycji nowoczesne narzędzia analityczne, jak Laboratorium Bloomberga czy praktyki w najlepszych firmach globalnych i krajowych. Naturalną konsekwencją takiego programu jest dobry start zawodowy, dzięki czemu Koźmiński po raz kolejny jest tak wysoko w globalnym rankingu” – komentuje prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.
Ranking „Financial Times” zwraca uwagę na rozwój kariery. Jak podkreśla Barlik, absolwenci ALK są na 10. miejscu na świecie. Pod względem zdolności do podejmowania pracy w dowolnym miejscu globu – są pod tym względem na 8. miejscu na świecie. Wybierając program double degree studenci mogą uzyskać dwa dyplomy – zarówno ALK, jak i jednej z uczelni partnerskich: wspomnianej SKEMA Business School, Uniwersytetu Porto lub ESSCA we Francji.
Studia finanse i rachunkowość w Koźmińskim realizowane są w partnerstwie biznesowym z KPMG, Accenture Operations, Citi i Santander. Przy tworzeniu programu nauczania uczelnia współpracuje ponadto z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association, GARP. Dr Franjo Mlinarič, kierownik studiów Master in Finance and Accounting dodaje, że absolwenci od lat zajmują czołowe miejsca w konkursie CFA Research Challenge.
PAP – Nauka w Polsce
kol/ ekr/
Redakcja strony