Szybki przewodnik po suplementach dla mężczyzn

Czy suplementy diety dla mężczyzn różnią się czymś od tych dla kobiet? I jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

Suplementy diety dla mężczyzn to nie tylko suplementy na mięśnie

Błędnie przyjęło się sądzić, że suplementy dla mężczyzn dotyczą tylko i wyłącznie suplementacji po treningu. Kategoria ta jest jednak znacznie szersza i z roku na rok preparatów dedykowanych mężczyznom przybywa. Stosuje się je często profilaktycznie, np. na odporność albo w celu wsparcia pracy umysłowej mózgu. Suplementy diety to znane wszystkim witaminy i składniki mineralne, a także kwasy tłuszczowe, ekstrakty z roślin i probiotyki. Przyjmuje się je doustnie w postaci kapsułek, tabletek lub saszetek. Nie są lekami, ani odżywkami dla sportowców i nie należy ich z nimi mylić.

Suplementy diety dla mężczyzn – popularne kategorie

Najczęściej spotykane suplementy dedykowane płci męskiej to:

  • preparaty na wzmocnienie organizmu (np. z witaminą D3),
  • kompleksy witaminowo-minerałowe, zawierające m.in. cynk, magnez, biotynę, potas i witaminę C,
  • suplementy diety dla mężczyzn po 50 roku życia,
  • suplementy wspierające zdrowie układu sercowo-naczyniowego,
  • preparaty wspomagające płodność,
  • suplementy na wątrobę,
  • suplementy na stawy,
  • a także suplementy na pamięć i koncentrację, po które sięgają nie tylko studenci, ale i osoby pracujące umysłowo przed komputerami, które odczuwają przemęczenie.

Marką, która w ofercie posiada takie suplementy spersonalizowane dla mężczyzn jest m.in. Pure4Me, więcej o nich można przeczytać, a także zamówić na: pure4me.pl/pl/suplementy-dla-mezczyzn. Wystarczy wykonać test personalizacji i przekonać się, których witamin i składników mineralnych obecnie brakuje w organizmie.

Czym różni się suplementacja dla mężczyzn od tej dla kobiet?

Suplementy mają za zadanie uzupełnić dietę w składniki odżywcze, których potrzebuje ludzkie ciało, aby w pełni prawidłowo funkcjonować. Wprawdzie zalecane dzienne normy spożycia wielu witamin i składników mineralnych dla mężczyzn i kobiet są takie same, to istnieją wyjątki. Dobrym tego przykładem jest magnez. Zalecaną przez Instytut Żywności i Żywienia normą dla mężczyzn od 31 roku życia jest 420 mg, a dla kobiet w tym samym wieku 320 mg. Podobnie jest z cynkiem – zalecana norma dla mężczyzn to 11 mg, a dla kobiet już tylko 8 mg. Stąd suplementy diety dla mężczyzn będą raczej zawierały większe ilości tych składników, niż preparaty ogólne albo te dedykowane tylko kobietom.

Popularność suplementów wśród mężczyzn

Jak sądzisz, czy więcej kobiet czy mężczyzn przyjmuje suplementy diety? Nadal to więcej kobiet sięga po tego rodzaju preparaty, błędem byłoby jednak sądzić, że mężczyźni pozostają daleko w tyle. W USA aż 44% męskiej populacji spożywa suplementy.

Pin It

Komentowanie zakończone.