Człowiek wobec zagrożeń współczesności

Katedra Nauk Społecznych
Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

zaprasza do udziału
w V Międzynarodowej E-konferencji Naukowej

z cyklu
PEDAGOGIKA XXI WIEKU – DYLEMATY I WYZWANIA,

CZŁOWIEK WOBEC ZAGROŻEŃ WSPÓŁCZESNOŚCI

która odbędzie się 18 maja 2017 roku za pośrednictwem platformy online.

Współczesny świat determinuje wiele zagrożeń oraz wyzwań, zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. W każdym obszarze życia społecznego pojawiają się sytuacje, wobec których należy podjąć działania, by się im przeciwstawić lub chociażby zminimalizować skutki ich występowania. Jednak czy człowiek powinien stawać naprzeciw wszystkim pojawiającym się zagrożeniom? Czy może niektóre z nich powinien zignorować? Jakie zagrożenia są dla człowieka największym wyzwaniem w zglobalizowanym świecie?

Celem konferencji będzie próba odpowiedzi na powyższe pytania, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń pojawiających się we współczesnej edukacji, rodzinie czy środowisku pracy. Nie bez znaczenia będzie również dyskusja na temat cyberzagrożeń we współczesnym świecie, obecnych w wielu obszarach życia społecznego, oraz konfliktów, zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym.

Do uczestnictwa w konferencji Organizatorzy zapraszają pedagogów, psychologów, socjologów, politologów, prawników, lekarzy, dietetyków, kosmetologów, a także przedstawicieli innych instytucji, zajmujących się podejmowaną problematyką. Mile widziani będą również Młodzi Badacze podejmujący w swojej pracy naukowej rozważania na temat ZAGROŻEŃ WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE.

Głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas e-konferencji będą między innymi:

  • zagrożenia we współczesnej edukacji;
  • zagrożenia we współczesnej rodzinie;
  • zagrożenia w środowisku pracy;
  • cyberzagrożenia we współczesnym świecie;
  • problemy demograficzne we współczesnym świecie;
  • konflikty we współczesnym świecie.

E-konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy online. Każdy Uczestnik otrzyma login, za pomocą którego w dniu konferencji uzyska dostęp do platformy, na której „spotka się” wirtualnie z pozostałymi Uczestnikami konferencji, celem podjęcia dyskusji. Uczestnicy, którzy zgłoszą swój udział w e-konferencji będą zobowiązani do wcześniejszego przesłania swoich wystąpień w formie artykułów naukowych.

Każdy tekst zostanie poddany recenzji, pokłosiem czego będzie monografia naukowa z numerem ISBN, wydana w formie e-booka. Pozytywnie zrecenzowane teksty zostaną umieszczone na stronie internetowej Uczelni, aby każdy Uczestnik e-konferencji miał możliwość zapoznania się z nimi przed podjęciem dyskusji w dniu konferencji. Każdy Uczestnik otrzyma certyfikat w formie elektronicznej, potwierdzający uczestnictwo w e-konferencji wraz z wygłoszeniem referatu.

Zgłoszenie uczestnictwa w e-konferencji wraz z tytułem i abstraktem artykułu można nadsyłać do 19.02.2017 r.

Opłata konferencyjna wynosi 120 zł.

Zobacz
Ogłoszenie o konferencji

Pin It

Komentowanie zakończone.