Socjologia jest jednym z popularniejszych wyborów wśród maturzystów. Czy to studia z perspektywami? Jak najbardziej, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że absolwenci mogą znaleźć pracę w marketingu, administracji publicznej, w placówkach opieki społecznej i nie tylko. Wszystko zależy od tego, w czym czują się jak najlepiej. Jeżeli już na etapie edukacji chcesz połączyć naukę ze zdobywaniem cennego doświadczenia, to strzałem w dziesiątkę jest socjologia na studiach online. Czy to dobry wybór? Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwieje twoje wątpliwości.
Socjologia na studiach online. Najważniejsze informacje
Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na socjologię na studiach online? Przede wszystkim nie zawsze jest ona osobnym kierunkiem. Czasami jest prowadzona jako specjalność, np. na administracji, jak ma to miejsce w przypadku oferty dostępnej na stronie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Co to oznacza dla ciebie? Jedynie to, że przedmioty specjalnościowe rozpoczynają się na 4. semestrze.
Wybierając studia socjologiczne, nauczysz się nie tylko historii tej dziedziny, ale także poznasz zagadnienia z zakresu funkcjonowania w małych grupach, organizacji pracy i projektów oraz analizy i interpretacji danych statystycznych. Oczywiście, fakt, że specjalność z socjologii jest prowadzona na studiach online, nie zmienia najważniejszych kwestii związanych ze zdobywaniem wykształcenia wyższego: studia trwają 6 semestrów, a studenci otrzymują legitymację studencką oraz są zobowiązani do realizacji praktyk w wyznaczonym przez uczelnię wymiarze godzinowym.
Przedmioty na studiach socjologicznych. Poznaj program nauczania
Zapisując się na socjologię na studiach online, możesz mieć pewność, że zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które przydadzą ci się w pracy, bez względu na to, czy wiążesz swoją przyszłość zawodową z marketingiem, czy z administracją publiczną. Oprócz ogólnych przedmiotów – języka obcego, filozofii czy podstaw ekonomii – poznasz również zagadnienia z zakresu teorii socjologicznej, socjologii miast i urbanizacji, socjologii technologii i społeczeństwa cyfrowego, socjologii kultury, socjologii polityki, socjologii rodziny i małżeństwa czy analizy i interpretacji danych statystycznych.
Te i inne przedmioty realizowane na studiach socjologicznych gwarantują, że po ich ukończeniu będziesz w stanie pochwalić się szeroko pojętą wiedzą z zakresu nauk społecznych oraz zdobędziesz umiejętności, które będziesz w stanie wykorzystać w praktyce.
Co po socjologii? Perspektywy po studiach online
Kończysz socjologię na studiach online i co robisz dalej? Absolwenci tej specjalności na kierunku Administracja mają całkiem imponujące perspektywy zawodowe. Mogą znaleźć pracę w placówkach administracji publicznej, urzędach statystycznych i organizacjach non-profit, firmach konsultingowych, agencjach PR i marketingowych, instytutach badawczych, organizacjach pozarządowych, międzykulturowych i międzynarodowych oraz placówkach służby zdrowia i opieki społecznej. Oczywiście, po studiach z socjologii można również otworzyć własną działalność gospodarczą, a jeśli nie chcesz kończyć edukacji na licencjacie, możesz zapisać się na studia magisterskie albo podyplomowe, aby wyspecjalizować się w określonej dziedzinie.
Studia online – dlaczego warto?
Jeśli cenisz wygodę nauki, to studia online są najlepszym wyborem. Materiały dydaktyczne zostają udostępnione na intuicyjnej platformie e-learningowej, z której możesz korzystać w dowolnym czasie. Co ważne, socjologia to tylko jedna z wielu propozycji dostępnych z możliwością nauki na odległość. Na liście znajdziesz też resocjalizację na studiach licencjackich online, która jest specjalnością na pedagogice, administrację czy bezpieczeństwo wewnętrzne.
Artykuł sponsorowany
Redakcja strony