W sierpniu ukazał się trzeci numer „Przeglądu Socjologii Jakościowej” pt. „Autoetnografia – technika, metoda, nowy paradygmat?”. Artykuły zawarte w tym tomie należą do dorobku XV Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego, który miał miejsce w Szczecinie w dniach 11-14 września 2013 roku.
Autoetnografia oznacza taką metodę badań, w której kładzie się nacisk na własne doświadczenia badacza. Opisuje on badaną kulturę przez ich pryzmat. Znacznie lepiej kwestię tego czym jest „autoetnografia” wyjaśnia Anna Kacperczyk we wstępie do czasopisma.
![Przegląd Socjologii Jakościowej Przegląd Socjologii Jakościowej](https://www.mojasocjologia.pl/ms/wp-content/uploads/2014/09/psj-238x300.jpg)
Numer podzielono na dwie części: Cześć I. Problemy paradygmatyczne i metodologiczne zastosowania autoetnografii i Część II. Aplikacyjny wymiar autoetnografii. Opublikowano również wywiad z Carolyn Ellis, w którym mówi ona o znaczeniu opowieści w życiu i procesie badawczym, a także pierwsze polskie tłumaczenie kluczowego artykułu Leona Andersona z 2006 r., w którym wprowadził on do obiegu pojęcie „autoetnografia analityczna”.
Czasopismo można pobrać za darmo w wersji PDF ze strony przegladsocjologiijakosciowej.org.