W formie online rozpoczęła się Letnia Szkoła dla doktorantów. Poświęcona jest źródłom i rezultatom doskonałości naukowej. Prowadzi ją 12 profesorów m.in. z Uniwersytetu Oxfordzkiego czy Wolnego Uniwersytetu Berlina.
Organizatorem spotkania „International Summer School: Scientific excellence – origins, research, results” są: Wydział Studiów Edukacyjnych wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do piątku. W programie wydarzenia znajdują się wykłady plenarne, warsztaty, konsultacje indywidualne z profesorami oraz trzy panele doktorantów.
„W tytule naszej konferencji – międzynarodowej szkoły dla doktorantów, użyliśmy terminu +doskonałość+ traktując ją nie tyle jako cel do osiągnięcia, ale pełen zaangażowania i odpowiedzialności sposób uprawiania nauki” – mówi organizatorka wydarzenia prof. Agnieszka Gromkowska-Melosik cytowana w informacji przekazanej Nauce w Polsce przez biuro prasowe UAM.
„Chcemy przekazać młodym naukowcom na uniwersytecie to, co najistotniejsze: ciekawość świata, pasję jego poznawania i zmieniania na lepsze. Podczas wykładów, warsztatów, seminariów i paneli dyskusyjnych urzeczywistnia się idea niewidzialnego college’u – wspólnoty naukowców z całego świata i młodych adeptów nauki, ponad granicami państw i ramami instytucjonalnymi, poza hierarchią akademicką” – dodała.
Szkoła jest poświęcona źródłom i rezultatom doskonałości naukowej, a w szczególności metodologii badań naukowych.
Na konferencję zaproszonych jest 12 profesorów z następujących ośrodków naukowych na świecie: Oxford University, University of Birmingham, National Chengchi University Taiwan, Freie Universität Berlin, Saint Louis University USA, European University Viadrina Frankfurt (Oder), University of Mannheim, Bath Spa University, UK, Complutense University of Madrid (Spain) oraz Hertie School – Berlin. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 50 doktorantów z pedagogiki, politologii, psychologii, kognitywistyki, geografii społecznej i prawa.
Konferencja w całości odbywa się zdalnie na platformie TEAMS i jest finansowana przez NCBiR.
Strona szkoły znajduje się pod adresem internetowym: https://isummerschool.wordpress.com/. Osoby, które chciałyby jeszcze dołączyć do wydarzenia mogą kontaktować się z dr. Bartoszem Hordeckim (bartosz.hordecki”et”amu.edu.pl).
PAP – Nauka w Polsce
szz/ ekr/
Redakcja strony