Zakończono rejestrację na Narodowy Kongres Nauki

Zakończono rejestrację na Narodowy Kongres Nauki w Krakowie. Podczas spotkania, które odbędzie się 19 i 20 września 2017 roku, resort nauki ma ogłosić założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

Zainteresowanie Narodowym Kongresem Nauki przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Mimo iż znacznie zwiększono planowany wcześniej limit miejsc, limit ten został wyczerpany.

Na rejestrację większej liczby osób nie pozwala pojemność obiektu. Jeśli pojawią się takie możliwości, organizatorzy rozważą otwarcie dodatkowej rejestracji na początku września. Informacje o tym pojawią się na stronie www.nkn.gov.pl i profilach społecznościowych NKN – poinformował przedstawiciel organizatorów.

19 i 20 września obrady Kongresu będą transmitowane online na stronach internetowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz NKN (www.nkn.gov.pl), gdzie również zostaną umieszczone pliki z zarejestrowanymi debatami.

Na stronie tej można też znaleźć zapis wideo ze wszystkich dotychczasowych konferencji programowych Narodowego Kongresu Nauki, opinie i analizy. Organizatorzy kongresu zapraszają do włączenia się do debaty i przesyłania swoich uwag na adres: nkn@nauka.gov.pl

Podczas wrześniowego Kongresu zostanie przedstawiona i poddana dalszej debacie koncepcja nowych ram ustawowych dla szkolnictwa wyższego w Polsce. Narodowy Kongres Nauki będzie stanowił także podsumowanie debaty, która toczyła się m.in. podczas konferencji programowych NKN w dziewięciu ośrodkach akademickich kraju.

Podczas kongresu debatę środowiskową podsumuje przewodniczący Rady NKN prof. Jarosław Górniak. Po nim głos zabierze minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin, który w ciągu 1,5 godziny przedstawić ma założenia nowej Ustawy dotyczącej uczelni – ustawy 2.0.

Kolejne panele na konferencji poświęcone będą: ścieżkom kariery, ewaluacji, organizacji, a także finansowaniu szkolnictwa wyższego i nauki

Narodowy Kongres Nauki odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

PAP – Nauka w Polsce

Pin It

Komentowanie zakończone.