zień informacyjny Programu Horyzont Europa – pod koniec stycznia

Ruszyła rejestracja na konferencję „Szeroki Horyzont”, poświęconą Programowi Ramowemu UE Horyzont Europa. Bezpłatne wydarzenie, podczas którego m.in. będzie można poznać potencjalnych partnerów do konsorcjów projektowych, odbędzie się w Warszawie w dniach 29-30 stycznia.

Dwudniowa konferencja jest adresowana do firm, instytucji naukowych i badawczych, administracji publicznej, organizacji międzynarodowych oraz przedstawicieli tzw. trzeciego sektora. Organizatorem konferencji jest Krajowy Punkt Kontaktowy wraz z Komisją Europejską.

Jak podaje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na swojej stronie, pierwszy dzień będzie poświęcony różnym aspektom związanym z uczestnictwem w Programie Horyzont Europa.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej podejmą tematy związane z budową konsorcjów, pisaniem wniosków, dobrych praktyk związanych z prawami własności intelektualnej czy realizacją przyznanych już grantów. Centralne miejsce w programie zajmie dyskusja na temat wyzwań, jakie stoją przed polskimi podmiotami biorącymi udział w Horyzoncie Europa, w której – poza gośćmi z Komisji Europejskiej – wezmą udział przedstawiciele polskiego środowiska, beneficjentów i ewaluatorów projektów tytułowego programu.

W drugim dniu „Szerokiego Horyzontu” zostaną podjęte zagadnienia związane z ofertą programu Horyzont Europa m.in. dyskusja pt. „Horyzont AI” oraz sesji na temat tego, co będzie się działo w związku z programem Horyzont Europa w 2024 roku. W drugiej części dnia zaplanowano sesje tematyczne. Jak podano, w tym roku Krajowy Punkt Kontaktowy we współpracy m.in. z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej przygotował ponad 20 różnych sesji związanych z poszczególnymi obszarami tematycznymi i aspektami uczestnictwa w Horyzoncie Europa. Szczegółowy harmonogram zostanie zaprezentowany po analizie preferencji uczestników wyrażonych przez nich podczas rejestracji.

Ponadto będzie można odwiedzić stoiska prezentujące ofertę uzupełniającą działania realizowane w Programie Horyzont Europa.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Równolegle, 29 stycznia, odbędzie się wydarzenie towarzyszące – Krajowy Dzień Informacyjny Partnerstwa Clean Hydrogen, na które należy się osobno zarejestrować.

Nauka w Polsce

akp/ zan/

Pin It

Komentowanie zakończone.